Sport i FitnessCzysta masa mięśniowa – Polkowice

Czysta masa mięśniowa – Polkowice

by
Czysta masa mięśniowa – Polkowice
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Czysta masa mięśniowa jest także nazywana suchą lub beztłuszczową masą mięśniową. W jej budowaniu chodzi o to, by jak w najmniejszym stopniu odkładała się podskórna tkanka tłuszczowa, a rozwijały się mięśnie. Niekiedy, czysta masa mięśniowa będzie zależna od czynników wewnętrznych, takich jak: genetyczne uwarunkowania i wiek. Jednak, jest kilka czynników zewnętrznych, które możemy kontrolować i z powodzeniem budować naszą masę mięśniową.

1. Dieta
Odpowiednia dieta pozwoli zminimalizować odkładanie się tkanki tłuszczowej.O czym warto pamiętać w swoim codziennym menu? Przede wszystkim unikaj węglowodanów. Zamiast nich, wybieraj zdrowe tłuszcze (np. jednonasycone, jak oliwa z oliwek, wielonasycone omega-3: olej lniany). Ponadto, spożywaj odpowiednią ilość białka, które buduje strukturę mięśni. Nie bez znaczenia jest także ilość zbilansowanych posiłków, najlepiej 5-6.

2. Suplementy
Dobrze dobrana suplementacja będzie wspomagała Twój trening oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Możesz wykorzystać suplementy takie jak: wapń, magnez czy ACE.

3. Trening
Czysta masa mięśniowa nie zostanie zbudowana bez odpowiednich treningów. W tym celu, wykorzystuj wolne ciężary, które pobudzają wiele mięśni na raz. Jednak, nie zapomnij o optymalnym czasie regeneracji.

Inne artykuły:

Back to Top