Sport i FitnessJak prawidłowo robić pompki?

Jak prawidłowo robić pompki?

by
Jak prawidłowo robić pompki?
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Prawidłowa postawa podczas pompek

Pompki to świetne ćwiczenie na mięśnie rąk, klatki piersiowej czy nawet pleców. Jest to jedno z najstarszych ćwiczeń, do którego nie musimy mieć żadnego sprzętu. Możemy wykonywać je prawie wszędzie, gdzie jest trochę miejsca, a właściwie na tyle, żebyśmy mogli bez przeszkód położyć się na twardej powierzchni.
Każdy wie, jak wygląda to ćwiczenie, ale nie wszyscy robią je prawidłowo. Podczas wykonywania pompek przy złej pozycji, może to niekorzystnie wpłynąć na chociażby stawy łokciowe. Więc jaka powinna być pozycja wyjściowa? Zacząć możemy właśnie od położenia się na podłodze. Dłonie powinny być ustawione równolegle do ciała i rozstawione nieco szerzej niż linia barków. Stopy złączone. W ten sposób leżymy, a po podniesieniu się powinniśmy stać jak najbardziej płasko, czyli trzymając biodra nie za wysoko, ani za nisko. Całość ma sprawiać wrażenie deski. Wzrok najlepiej kierować w podłogę, a przed rozpoczęciem ćwiczeń należy głęboko odetchnąć, napinając pośladki oraz brzuch. Zapewni to odpowiednią pozycję kręgosłupa, a następnie możemy zacząć, trzymając łokcie jak najbliżej ciała.
Dla każdego, kto chce wzmocnić głównie ręce i klatkę piersiową, pompki to idealne ćwiczenie. Jednak pamiętajmy o tej właściwej postawie.

Inne artykuły:

Back to Top