Sport i Fitnessgorzkie pestki moreli właściwości

gorzkie pestki moreli właściwości

by
gorzkie pestki moreli właściwości
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Połączenie biegu narciarskiego i skoków narciarskich w jedną konkurencję to kombinacja norweska. Jest to jeden z ulubionych przez Skandynawów sportów zimowych. U nas nie zdobył takiej popularności jak obie konkurencje z osobna. Nie mamy też w nim tak wielkich osiągnięć w ostatnich latach. Jest to jednak sport niezwykle medialny, którego uczestnicy muszą wykazać się połączeniem umiejętności biegu i skoku by zdobywać szczyty swych sportowych marzeń.
Pierwszą konkurencja jest skok narciarski, którego wynik jest przeliczany na sekundy. Każda stracona sekunda to późniejszy czas startu w biegu. Wielu zawodników specjalizuje się jednak w skoku lub biegu, tracąc nieco na jednym a zyskując na drugim. Najwięksi jednak są niezwykle mocni w obu konkurencjach.
Najważniejsze zawody kombinacji norweskiej odbywają się oczywiście na Olimpiadzie Zimowej, Istnieje także ranking Pucharu Świata tak jak w innych dyscyplinach narciarskich. Zdobywcy największej ilości punktów w sezonie zostają szczęśliwymi zdobywcami pucharu.

Inne artykuły:

Back to Top