Sport i FitnessObozy konne – Polkowice

Obozy konne – Polkowice

by
Obozy konne – Polkowice
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Mianem jeździectwa określa się współcześnie ogół konkurencji sportów konnych. Wlicza się w to również te, w których ma miejsce powożenie. Przykładami takich dyscyplin są chociażby ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, czy tak zwane rajdy długodystansowe.
Niegdyś konie były wykorzystywane powszechnie, jako zwierzęta użytkowe. W dawnych czasach były one główną siłą napędową, która pozwalała na względnie efektywny transport lądowy. Obecnie wykorzystuje się je w tym celu w bardzo nielicznych miejscach na świecie, jednakże kultura związana z jeździectwem przetrwała.
Obcowanie z końmi i jeździectwo stosowane jest jako forma terapii. Nazywa się to hipoterapią i organizowane są w tym celu specjalne obozy konne. Między jeźdźcem, a zwierzęciem dość często może się zawiązać bardzo bliska, psychologiczna więź. Konie są bardzo inteligentnymi zwierzętami i posiadają rozwiniętą empatię oraz instynkt stadny. Znane są przypadki ludzi, którym udało się na przykład nauczyć konia liczyć w ograniczonym zakresie.

Inne artykuły:

Back to Top