Sport i FitnessOdżywki białkowe

Odżywki białkowe

by
Odżywki białkowe
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Odżywki białkowe wysokiej jakości

W ostatnich latach aktywny styl życia zyskał ogromną popularność. Coraz częściej widzimy na ulicach rowerzystów czy biegaczy, a nie uprawianie żadnego sportu jest już rzadkością. Jednak najbardziej rozpowszechnioną formą aktywności fizycznej są zdecydowanie ćwiczenia siłowe, które wiążą się z potrzebą zażywania odżywek.
Mimo niezwykłej popularności, wciąż wielu osobom brakuje konkretnej wiedzy na temat ich zastosowania. Odżywki białkowe są zalecane dla wzbogacania diety osoby trenującej w białko, niezbędne do budowy mięśni. Samo ich zażywanie, niepołączone z ćwiczeniami fizycznymi, z pewnością nie zapewni nam imponującej muskulatury. Regularne treningi siłowe znacznie zwiększają zapotrzebowanie na białko do wartości, trudnych do pokrycia przez tradycyjne produkty spożywcze. Odżywki są poniekąd wygodniejszym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć uwzględniania w diecie bardzo dużych ilości bogatobiałkowej żywności. Oczywiście, nie można postawić znaku równości między wszystkimi dostępnymi rodzajami odżywek. Najwyższą jakość posiadają hydrolizaty białka, ale co się z tym wiąże, są również najdroższe. Procesy, którym zostało poddane zawarte w nich białko, zapewniają najlepszą wchłanialność, co jest kluczowym parametrem. Nie liczy się przecież ilość spożytego przez nas produktu, ale to jaka jego część zostanie faktycznie wykorzystana przez organizm. Znacznie gorzej można ocenić koncentraty, które ze względu na niższą zawartość białka, należy spożywać w większych ilościach.
Zanim sięgniemy po jakąkolwiek odżywkę białkową, warto dokładnie zapoznać się z jej składem, a najlepiej poprosić o radę specjalistę. Możemy zwrócić się do trenera personalnego, dietetyka czy sprzedawcy w sklepie z suplementami diety dla sportowców. Wszystko co spożywamy, ma wpływ na zdrowie, dlatego nie warto bezmyślnie podążać za trendami, tylko zastanowić się, czego faktycznie potrzebuje nasz organizm.

Inne artykuły:

Back to Top