Rekreacja

by
Rekreacja
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Rekreacja czyli aktywny wypoczynek to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Wolny czas powinien być wykorzystany w taki sposób aby pozwolił nam na nabranie dystansu do codziennych spraw, aby sprawił uśmiech na naszej twarzy.

Wolny czas, którym dysponujemy powinien być spędzony w gronie osób, które są dla nas ważne, wśród których czujemy się swobodnie/komfortowo.
Najchętniej wybieraną aktywnością w wolnym czasie jest aktywność sportowa. Sport pozwala nie tylko na zachowanie sprawnego i zdrowego ciała, ale także poprzez wysiłek sprawiamy, że dochodzi do wyrzutu/uwolnienia endorfiny czyli hormonu szczęścia. Dlatego też po zakończeniu ćwiczeń fizycznych czujemy się lepiej, nabieramy chęci do podejmowania trudnych zadań.
Sport to szereg różnych dyscyplin. Wyróżnia się sporty indywidualne oraz grupowe/drużynowe. Powinniśmy wybrać taką dyscyplinę, która będzie dopasowana do naszych możliwości zarówno fizycznych jak i finansowych (niektóre dyscypliny sportowe wymagają dużych nakładów finansowych).
Korzyści wynikające z aktywnego wypoczynku są ogromne.

Inne artykuły:

Back to Top