Sport i FitnessSkoki narciarskie

Skoki narciarskie

by
Skoki narciarskie
2 votes, 4.50 avg. rating (86% score)

Wśród największych mistrzów tej dyscypliny są właśnie Polacy. Adam Małysz i dwukrotny mistrz olimpijski – Kamil Stoch. Nie trzeba mówić nic więcej. Skoki narciarskie weszły do serc wszystkich Polaków nie tylko dzięki naszym największym gwizdom ale i dlatego, że jest to piękny i niepowtarzalny sport, który łączy w sobie szybkość, precyzje, dynamikę i prawdziwą męską siłę.
Kilka sekund w locie to jedna z największych radości jaką przynoszą skoczkom lata treningu i wyrzeczeń. Każdy skok to wynik wieloletnich poświęceń, wielu dni spędzonych poza domem i ciągłego szkolenia techniki lotu.
Skoki narciarskie od wyczynów na miarę cyrkowych sztuczek przez lata zmieniły się w sport medialny, pożądany przez widzów i podziwiany przez młodych adeptów. W miarę upływu czasu zmieniał się styl i długości osiągane przez skoczków. A całkiem niedawno system punktowy, który pozwala zniwelować stratę jaką dają gorsze warunki pogodowe.
Skoki jednak wciąż w wielkiej mierze zależą od kaprysu aury, a sportowcy mają duży respekt do sił przyrody, tak nieprzewidywalnej i nieposkromionej jaką jest w rzeczywistości.

Back to Top