Sport i FitnessSzybki sport wodny

Szybki sport wodny

by
Szybki sport wodny
1 vote, 1.00 avg. rating (49% score)

Hel położony jest na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim. Hel znany jest głownie jako ośrodek turystyczny lub kąpielisko nadmorskie, ale oprócz tego jest ośrodkiem rybołówstwa oraz miastem portowym, gdzie jest przystań rybacka, jachtowa i żeglugi pasażerskiej.

Na Helu jest mnóstwo atrakcji turystycznych Muzeum Rybołówstwa, urokliwe plaże, fokarium, zabytkowe chaty kaszubskie, muzeum obrony wybrzeża oraz windsurfing.

Windsurfing jest sportem wodnym. Używa się do niego deski i przymocowanego do niej pędnika żaglowego. Jest dużo rodzajów windsurfingu na przykład freeride, slalom, speed, wave.

Półwysep Helski jest niesamowicie malowniczym terenem a do tego doskonałym miejscem do uprawiania windsurfingu. Jest to jedno z najlepszych miejsc do windsurfingu w Polsce. Na półwyspie helskim odbywa się prestiżowy konkurs windsurfingu o nazwie ALLEGRO CUP, w którym biorą udział najlepsi windsurferzy z całej Polski. Doskonałe fale, wiatr oraz prędkość jakiej nabiera deska, śmiganie po wodzie oraz piękny krajobraz to jedne z najważniejszych powodów, które sprawiają, że co roku w sezonie na Półwysep Helski ciągną tłumy amatorów tego sportu. Ponadto niesamowita przygoda, zew natury oraz buzująca adrenalina, to coś co przyciąga wielbicieli tego sportu.

Jeżeli ktoś nigdy nie próbował windsurfingu i nie potrafi tego robić, a bardzo chciałby spróbować, może skorzystać w kursów, które nawet najbardziej opornego ucznia nauczą podstaw, które umożliwią pływanie na tego rodzaju desce i sprawią, że te wakacje mało tego, że przyniosą ze sobą niesamowitą przygodę jaką jest nauka windsurfingu, to dodatkowo spędzimy ten czas bardzo pożytecznie ucząc się czegoś nowego.

Półwysep Helski w połączeniu z windsurfingiem to mieszanka wybuchowa. Sprawi, że nie będziesz już chciał robić nic innego, tylko spędzać całe godziny pływając na desce czując wiatr we włosach, morską bryzę oraz odrobinę adrenaliny.

To wszystko sprawi, że będziesz miał siłę na cały rok, aż do kolejnych wakacji, a za rok z pewnością będziesz chciał wrócić na Półwysep Helski i ponownie zasmakować windsurfingu.

Inne artykuły:

Back to Top