Hipoterapia to metoda rehabilitacji ruchowej opartej na neurofizjologii. Rehabilitantem jest tu koń, który potrafi zdziałać o wiele więcej cudów aniżeli lekarz. Zwierze porusza się stępem, a jednocześnie wysyła impulsy ruchowe. Końska sierść, miękka grzywa, odgłos stepowania przy poruszaniu się to najlepsza lekarstwa. Stymulują bowiem zmysły chorego i rozluźniają mięśnie. Dziecko staje się opiekunem, uczy się wrażliwości i spokoju.
Takie niezwykłe obozy konne przeznaczone są dla chorych cierpiących na: mózgowe porażenia dziecięce, przepuklinę oponowo-rdzeniową, choroby pochodzenia genetycznego i wiele innych. Hipoterapia to wszechstronne pojęcie. Odnosi się do terapeutycznej jazdy konnej, wykonywania ćwiczeń i kontaktu emocjonalnego z oryginalnym rehabilitantem. Remedium to wpływa korzystnie na kodowanie w mózgu prawidłowego chodu, poprawę samopoczucia u pacjenta, normalizację napięcia mięśniowego i nerwowego.
Poszukujmy różnych form leczenia, gdyż pobyt w szpitalu nie należy do przyjemności. Należy sprawić, aby dziecko znalazło w tym bólu choć nutkę radości.

Poprzedni artykułBaseny ogrodowe dla dzieci
Następny artykułOrtopeda Warszawa
Jestem Ewka i od dwóch lat prowadzę blog poświęcony sprawom kobiecym i męskim. Znajdziesz na moim portalu wiele ciekawych porad, informacji i artykułów związanych z erotykom. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to pisz na mój e-mail: ewa2020adamczyk@gmail.com